opinia : komentarz : kontrowersja
..Fama Festiwal

Utwórz swoją wizytówkę..
Blog > Komentarze do wpisu
Krzywe OKO Famy

Powoli dobiega końca rywalizacja związana z Trójzębem Neptuna. Jego przedmiotem są projekty, które wpisują się w interdyscyplinarną formułę festiwalu oraz twórczo ją wykorzystują, działania łączące artystów różnych dziedzin, inicjatywy ambitne, oryginalne oraz nowatorskie.

W czwartek zaprezentowane zostały dwa na pozór podobne projekty filmowe.

Od początku festiwalu bardziej widoczni byli uczestnicy projektu Oko Famy. Przedsięwzięcie grupy Efekt Trzeźwości polegało na tym ze zabawny kask strażacki z wmontowaną weń kamerą mieli nosić kolejno uczestnicy różnych projektów. Biorąc pod uwagę wszędobylskość żółtego hełmu wszyscy szykowali się na dłuższy dokument o Famie i jej uczestnikach tymczasem w MDK publiczność została uraczona show muzyczno, teatralno kabaretowym z filmem w tle.

Zamiast dokumentu o festiwalu sprint. Kilkuminutowy film w przyspieszonym tempie trzeba przyznać profesjonalnie i płynnie zmontowany i bonus z wypowiedziami uczestników, co im się nie podobało na Famie obfitujący w wypowiedzi o komarach i niewygodnym hełmie z kamerą.

Jeśli ta prezentacja miała być show słowno, muzyczno, multimedialnym to rzeczywiście zespół Południca i Grzegorz z kabaretu Idea spisali się świetnie, jeśli miała to być prezentacja filmu to biorąc pod uwagę przedsięwzięte środki to chyba trochę za mało było konkretnych treści, dokumentu, zróżnicowanych wypowiedzi, kadrów.

Drugi projekt należał do grupy Krzywe Szkło. Czteroosobowy zespół składający się w większej części z fotografów założył bardzo proste technicznie rozwiązanie polegające na animacji metodą poklatkową. Grupa sportretowała 40 osób z atrybutami dla nich charakterystycznymi. Całość wyszła lekko i zabawnie zwłaszcza, że sportretowano największych oryginałów i najcharakterystyczniejsze jednostki biorące udział w Famie.

Film został wzbogacony o muzykę Jakuba Zieliny znanego jako Żmij (sam kompozytor wystąpił jako mocny akcent w finale filmu).

Tym razem prostota wzięła górę i jeśli ma podlegać ocenie to, kto lepiej zilustrował uczestników festiwalu to Krzywe Szkło jest zwycięzcą tej rywalizacji, jeśli chodzi o show zwracanie na siebie uwagi zwycięzcą jest Efekt Trzeźwości.

 

Karolina Falkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 27 sierpnia 2010, famateksty

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: martens., *.ssp.dialog.net.pl
2011/08/28 19:10:31
to była muzyka Zbyszka Kowalczyka. faux pas.