opinia : komentarz : kontrowersja
..Fama Festiwal

Utwórz swoją wizytówkę..

WARSZTATY

SZKOŁA KREATYWNEGO PISANIA Z ZAKRESU KRYTYKI ARTYSTYCZNEJ
Warsztaty realizowane podczas 40. Jubileuszowej FAMY, która odbędzie się w dniach 16-29 sierpnia 2010 w Świnoujściu.

PRZEBIEG
Rys teoretyczny
Autorskie ćwiczenia
Codzienne pisanie tekstów (r
elacje z wydarzeń festiwalowych)

Zakwalifikowane osoby wezmą udział w warsztatach, prowadzonych przez Magdalenę Ujmę, oraz wejdą w skład redakcji Gazety Festiwalowej, wydawanej podczas trwania Famy. Przewidziana jest także codzienna redakcja i publikacja relacji na blogu www.famateksty.blox.pl. Ponadto, uczestnicy warsztatów będą rywalizować o jedną z festiwalowych nagród – dziennikarską Nagrodę im. Marka Kasza (2 000 zł brutto).

Udział w warsztatach i wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Zapewniamy zakwaterowanie, obiad i sprzęt do pracy.

Zapraszamy osoby pełnoletnie, studentów, osoby zainteresowane najnowszą kulturą. Zgłoszenia i próbki tekstów należy wysłać na adres fama.festiwal@gmail.com do 10 lipca 2010. Karta zgłoszeniowa dostępna jest TUTAJ ('Formularz Zgłoszeniowy FAMA').

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ MINĄŁ 10 LIPCA.

W zgłoszeniu należy opisać swoje zainteresowania kulturą współczesną oraz dotychczasowe doświadczenia związane z pisaniem tekstów o sztuce (tematyka tekstów, miejsca publikacji). Prosimy pamiętać o załączeniu próbek tekstów.

 

OPIEKA REALIZACYJNA
Łukasz Guzek – Krytyk sztuki, prowadzi pismo spam.art.pl. Adiunkt na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wykłada również w krakowskiej ASP (Katedra Intermediów) oraz na zaproszenia instytucji sztuki i galerii. Opublikował książkę „Sztuka instalacji” (Warszawa 2007). Od końca lat 80. zajmuje się krytyką sztuki. Autor około 300 publikacji: tekstów krytycznych, recenzji z wystaw, wywiadów, wstępów do katalogów. Współpracuje z magazynami „Obieg”, „Exit”, „Arteon”, „Orońsko”. Zorganizował ponad 100 wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Anka Leśniak – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Historii Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Aktywność artystyczna w dziedzinach: malarstwo, video, instalacja, performance. Prowadzi portal lodz-art.eu. Stypendystka ASP w Łodzi i ASP w Stuttgarcie.

KONSULTACJE
Magdalena Ujma – Kuratorka i krytyczka sztuki, redaktorka. Zajmuje się najnowszą sztuką polską, problematyką gender, mediów, estetyki versus polityczności, zaangażowania artystów, problematyką wizerunków we współczesnej kulturze, a także transkulturowością. Ma na swoim koncie ponad 300 opublikowanych tekstów. Prowadzi bloga o krytyce sztuki: www.magdalena-ujma.blogspot.com. Pracuje w krakowskim Bunkrze Sztuki, a także w nieformalnym teamie kuratorskim Exgirls.


FAMA
Jeżeli chciałbyś się zorientować, co może spotkać
Cię w Świnoujściu – zajrzyj TUTAJ.